Klacht: Nieuw contract

Rui Costa op 11 juni 2015 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Rui Costa, Je hebt aangegeven dat je met een opzegvergoeding van je vorige leverancier bent geconfronteerd. Als klant ben je zelf verantwoordelijk om in te schatten of het tussentijds overstappen voor jou wel een slimme keuze is of dat...

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 11 juni 2015

Leonel Dias heeft een misverstand geuit over zijn contract met Oxxio. Tijdens een ontmoeting met een verkoper gaf hij aan pas na het beëindigen van zijn contract bij Delta te willen overstappen, maar Oxxio heeft het contract met Delta voortijdig beëindigd, waardoor hij nu een vergoeding moet betalen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Goedendag,

Er is een misverstand ontstaan.
Tijdens onze ontmoeting met de verkoper van Oxxio in de Amsterdamse Poort, heb ik o.a uitdrukkelijk kenbaar gemaakt dat ik best wel zou willen overstappen, maar dat ik op dat moment een contract had bij Delta.
Ik had er geen problemen mee om na het beeindigen van het contract bij Delta, over te stappen naar Oxxio.
Maar na het zich nu laat blijken hebben jullie het contract met Delta vroegtijdig afgebroken, en moet ik een vergoeding betalen wat zeker niet de bedoeling was.

Met vriendelijke groet,

Leonel Dias

Gewenste Oplossing:

Alles terug draaien of het contract bij Oxxio laten ingaan, zoals afgesproken, nadat mijn huidige contract bij Delta is verlopen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 19 juni 2015 om 09:16 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Rui Costa,

Je hebt aangegeven dat je met een opzegvergoeding van je vorige leverancier bent geconfronteerd. Als klant ben je zelf verantwoordelijk om in te schatten of het tussentijds overstappen voor jou wel een slimme keuze is of dat je beter kunt wachten totdat je overeenkomst met je leverancier al tegen het einde loopt. Dit is informatie die niet bekend is bij onze verkoper. Het is niet mogelijk om de levering per einddatum van een overeenkomst over te nemen. Zodra je je aanmeld bij Oxxio, wordt de levering meteen overgenomen.

Verder verstuurt Oxxio een welkomstpakket waarin de overeenkomst aan je wordt bevestigd. In deze overeenkomst is geen sprake van vergoeding van de opzegvergoeding van andere leveranciers. De reden hiervoor is dat Oxxio geen opzegvergoedingen en premiums van andere leveranciers vergoedt. Wij begrijpen dat dit vervelend voor je is, maar wij kunnen je hier niet mee helpen.

Wij gaan er van uit dat we je voldoende hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Taoufik
Oxxio Nederland bv

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Oxxio beoordeeld.

Rui Costa

Heeft op 19 juni 2015 om 14:05 geantwoord

De verkoper van Oxxio heeft uit eigen initiatief alleen gesproken over de imense voordelen van het klant worden bij Oxxio. Hij heeft mij met geen enkele vraag of woord gevraagd/gewaarschuwd voor een eventuele opzegvergoeding bij het vroegtijdig opzeggen van mijn contract bij mijn actuele energieleverancier. Dit is voor hem natuurlijk niet interesant om aan te halen. Ik heb zelf tijdens het verkoopgesprek duidelijk aangegeven om pas mijn contract bij Oxxio te laten ingaan nadat mijn actuele contract was verlopen. Helaas is hier geen gehoor aan gegeven en nu moet ik een opzegvergoeding aan mijn huidige energieleverancier betalen van €150. Ik laat het hier niet bij zitten en ga dit via allerlei media zoveel mogelijk kenbaar maken.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie