Klacht: boete bij verhuizing

[email protected] op 03 juni 2015 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Lies, Je geeft aan dat je per 3 juli 2015 de huur opzegt en dan per maart 2016 weer eventueel een nieuwe overeenkomst met Oxxio aan wil gaan. Helaas is de tussenliggende periode te lang om geen opzegvergoeding aan...

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 3 juni 2015

Een klant van Oxxio heeft een klacht ingediend over een boete van € 300 die hij moet betalen bij zijn verhuizing, ondanks dat hij zijn contract tijdig wilde beëindigen. Hij vindt het onterecht, aangezien hij tijdelijk bij zijn ouders verblijft en zij een andere energieleverancier hebben. De klant is teleurgesteld in de gang van zaken en overweegt om in de toekomst niet meer bij Oxxio te blijven.

Mijn Klacht:

29-5-15 gebeld met Oxxio dat ik mijn contract wil beeÏndigen, omdat ik ga verhuizen. Het is alleen zo dat we per 3 juli er uit moeten, maar we gaan voor een klein jaartje bij mijn ouders in, omdat ons huis nog gebouwd moet worden en dat ongeveer in maart 2016 klaar is.
Krijg nu te horen dat ik een boete moet betalen van € 300 omdat ik nog een contract heb tot 2017, maar dit is toch belachelijk mijn ouders hebben hun eigen energiemaatschappij. Ik zag ook staan dat meer als 2.5 jaar boete dan 125 € is, waarom moet ik dan 300 € betalen. Vind dit heel slecht van Oxxio en ik zou ook nooit meer bij Oxxio gaan zitten.

Gewenste Oplossing:

als deze boete wordt kwijtgescholden of dat ik minder moet betalen na de aantal jaren dat ik nog moet volgens mij langer als 2,5 jaar € 125 zag ik staan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 15 juni 2015 om 10:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Lies,

Je geeft aan dat je per 3 juli 2015 de huur opzegt en dan per maart 2016 weer eventueel een nieuwe overeenkomst met Oxxio aan wil gaan. Helaas is de tussenliggende periode te lang om geen opzegvergoeding aan je te factureren.

Wij zullen je verzoek hierom dan ook niet honoreren.

Wij gaan ervan uit dat wij je voldoende hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Tess
Oxxio Nederland bv

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie