Klacht: oplichting

hansvanuden67 op 01 oktober 2012 over Postbank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Postbank
Categorie Banken
Status Open
Datum 1 oktober 2012

Een klant heeft een telsell-apparaat gekocht via Marktplaats en betaald via de ING, maar ontdekte dat de verkoper een oplichter was. Na contact met de ING ervoer hij onbeschoftheid en kreeg hij te horen dat hij beter had moeten opletten, wat leidde tot frustratie over de behandeling en de mogelijkheid om Girotel te blijven gebruiken.

Mijn Klacht:

ik heb een telsell apparaat gekocht op marktplaats voor mijn benen daar ik gehandicapt ben ik moest betalen via de ing bank
dit doe ik met girotel daar ik ook ing heb nu blijkt deze verkoper een op lichter te zijn die verschillende nummers heeft bij ing met verschillende namen ik heb met ing gebeld deze willen niets doen en zijn zeer onbeschoft tegen je je moet maar beter opletten eerst de ing bellen als je iets overmaakt het was zo iets van eigenschuld dikke bult dus je kan niet meer met girotel werken of je moet steeds ing bellen of alles wel klopt schandilige behandeling
Hans Van uden

Gewenste Oplossing:

dat de ING deze personen niet beschermd
en de gedupeerde het geld terug stort

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM