Klacht: Opgelicht

T M De Boer op 02 maart 2024 over GWK Travelex in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Betalingsdiensten
Status Open
Datum 2 maart 2024

Een klant van GWK Travelex heeft geklaagd over de ongunstige wisselkoers die hij ontving bij het omwisselen van dollars op Schiphol. Hij wisselde 574 USD in voor slechts € 440, wat volgens hem een aanzienlijk hogere kostenpost met zich meebracht dan de gangbare dollarkoers. De klant beschouwt deze gang van zaken als oplichting en uit zijn onvrede over de behandeling door het bedrijf.

Mijn Klacht:

Vanmorgen bij terugkomst op Schiphol, overgebleven dollars gewisseld bij GWK Plaza.
Ik wissel 574 USD in en ontvang daarvoor slechts € 440, Euro. Dat is een dollarkoers van 1,30. Dit terwijl de dollarkoers vandaag tussen de 0,92 en 0,96 staat. De wisseltruc kost me € 134, euro. ( de commissie van 12,99 is hier al vanaf) Dit riekt toch naar oplichterij?? Schandalig om zo met klanten om te gaan.

Gewenste Oplossing:

U zou zich aan de geldende koers moeten houden. Ik ontvang dan ook graag het door mij teveel betaalde bedrag( €134,) terug.
Het is geen nette wijze om zo met klanten om te gaan .

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over GWK Travelex
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GWK Travelex

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GWK Travelex nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door T M De Boer
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM