Klacht: Voetbalschoenen van uitzonderlijk slechte kwaliteit

BasSweep op 21 oktober 2016 over Nike in de categorie Sportmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Nike
Categorie Sportmerken
Status Open
Datum 21 oktober 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste meneer/mevrouw,

Ik stond gisteren met mijn (nog geen jaar oude) niké voetbalschoenen te trainen. Ik zet mijn voet tijdens het lopen dwars om te draaien en de complete zool scheurt los van de bovenlaag. Ik verzorg mijn voetbalschoenen goed, (wassen, drogen, insmeren na elk voetbalmoment. Dan mag ik toch welk van een wereldsportmerk als niké verwachten dat hun voetbalschoenen een jaar mee kunnen bij goed onderhoud. Ik heb eerder gehad dat tussen de zool en de bovenlaag voorop de schoen wat slijtage plaatsvindt doordat er zich kunstgraskorrels en/of gras tussen deze lagen wringt. Maar daar was gelukkig bij deze schoenen geen sprake van. Maar dan nu zoiets, Ik ga zelf uit van een fabrieksfout, want dat de schoenen van niké van zo’n slechte kwaliteit zijn geloof ik niet. Toen ik het probleem voorlegde bij de winkel (Perry sport) gaven zij aan maar een half jaar garantie op voetbalschoenen te hanteren, maar de schade ook vreemd te vinden. Daarom gaven zij mij het advies Niké zelf te contacten. Het betreft de Niké Hypervenom Phelon.

Gewenste Oplossing:

Ik wil óf mijn geld terug van Niké, óf een nieuw paar voetbalschoenen. Ik heb 2 foto's in een bestand geplaatst en toegevoegd. Eén foto laat de bon zien die ik kreeg toen ik ze kocht, de ander de schade aan de voetbalschoen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nike

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nike nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM