Klacht: Nike Roshe run

trule073 op 07 oktober 2014 over Nike in de categorie Sportmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Nike
Categorie Sportmerken
Status Open
Datum 7 oktober 2014

Een klant heeft vier maanden geleden Nike Roshe Runs gekocht, maar na anderhalve maand zijn er scheuren ontstaan in het gaasje aan de voorkant van beide schoenen. Ondanks dat de schoenen verder in goede staat zijn, durft de klant ze niet meer te dragen vanwege de zichtbare beschadigingen en hoopt op een reparatie.

Mijn Klacht:

Beste Nike,

Helaas heb ik een teleurstellende klacht, ik heb 4 maanden geleden Nike roshe runs gekocht en na 1.5 maanden is bij beide schoenen het gaasje gescheurd bij de voorkant. Ze zijn nog zo goed als nieuw alleen door de 2 beschadigingen durf ik ze niet meer aan te trekken want je ziet het meteen, ze hebben me 100.- euro gekocht en dat is een heleboel geld en daar verwacht je dan ook wat voor maar helaas, ik hoop wel heel erg dat jullie ze voor mij kunnen repareren dat zou zo mooi zijn !

Gewenste Oplossing:

Repareren zodat de gescheurde gaasje niet meer zichtbaar is.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nike

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nike nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM