Klacht: band nike kapot

SamiaSamiaSamia op 12 september 2015 over Nike in de categorie Sportmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Nike
Categorie Sportmerken
Status Open
Datum 12 september 2015

Een consument heeft onlangs nieuwe Nike-schoenen gekocht, maar na enkele maanden is het bandje aan de achterkant losgeraakt. Ondanks het advies om een grotere maat te nemen, kan geen enkele schoenmaker het probleem verhelpen vanwege het rubberen materiaal. De klant is teleurgesteld, heeft de aankoopbon niet meer en vraagt zich af of er een oplossing mogelijk is.

Mijn Klacht:

Hallo,
Ik heb nu nog niet heel lang geleden nieuwe nike’s gekocht ergens in me achter hoofd dacht ik ook die gaan niet zo snel kapot expres nog 2 maten groter genomen zodat het niet te strak zou zitten, ook advies van die meneer die mijn die Huri’s (nike’s) adviseerde nou een paar maanden later is mijn bandje aan de achterkant los geraakt en geen een schoenmaker kan er wat mee omdat het bandje van rubber is gemaakt nou baal ik enorm want ik heb mijn aankoopbon niet meer 🙁 wat moet ik nou die schoenen zijn duur en heb er maar een paar maandjes plezier van gehad.. geld voor nieuwe is er ook niet. Hoop dat er nog wat valt op te lossen.

m.v.g Sem

Gewenste Oplossing:

Ben tevreden als ik nieuwe krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nike

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nike nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM