Klacht: niet volgens de wet

godverdomme op 03 oktober 2015 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 3 oktober 2015

Een klant heeft op 20 september een onderwatercamera gekocht bij MediaMarkt in Breda, maar ontdekte dat deze lekte tijdens gebruik. Bij terugkomst op 21 september vroeg de klant om een terugbetaling of een vervangende camera, maar MediaMarkt weigerde dit en gaf aan de camera eerst te willen onderzoeken. Op 3 oktober had de klant nog steeds geen reactie ontvangen van MediaMarkt.

Mijn Klacht:

Zondag 20-9 een onderwater camera gekocht bij mediamarkt breda.
Gaan zwemmen en blijkt het ding lek.
Maandag 21-9 weer terug naar mediamarkt. Ik wilde mijn geld terug maar zou genoegen nemen met een andere camera.
Mediamarkt weigert dat en wil eerst een en ander onderzoeken.
Zouden binnen 1 week reageren.
Vandaag 3-10 nog niks van mediamarkt gehoord.

Gewenste Oplossing:

IK was tevreden geweest met een nieuwe camera maar gezien de tijd heb ik al een andere gekocht en wil ik mijn geld terug

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM