Klacht: Niet gerepareerde iphone

Frieser op 01 mei 2015 over E-Repair.nl in de categorie Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 1 mei 2015

Op 20 april heeft de klager zijn iPhone voor de tweede keer ter reparatie aangeboden bij de Hi store. Ondanks een melding op 30 april dat de telefoon gerepareerd was, bleek bij afhaling dat deze niet gerepareerd was omdat de iCloud aan zou staan, wat de klager betwist. De klager beschouwt deze situatie als onacceptabel en verlangt een snelle oplossing zonder verdere vertraging.

Mijn Klacht:

20 april heb ik mijn iphone voor de 2 de keer binnen 4 maanden ter reparatie afgegeven bij de Hi store , alles in mijn iphone stond uit , gecheckt door de winkelbediende. 30 april mail ontvangen dat mijn iphone gerepareerd ??!! Klaar lag bij Hi. Bij afhalen is mijn iphone niet ! Gerepareed terug gekomen omdat mijn icloud zou aanstaan ?! Niet waar !! Heb ik gecheckt . Ik vind dit ronduit schandalig , nu mijn iphone dus nog langer kwijt door een leugen . Ik verwacht een goede en snelle oplossing , en wens niet nogmaals 10 dagen te wachten.

Gewenste Oplossing:

Een goed gerepareerde iphone of een nieuwe.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over E-Repair.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over E-Repair.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM