Klacht: Simpel verzoek tot overschrijving verzekering duurt half jaar!

Markking op 13 oktober 2019 over Nationale Nederlanden in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nationale Nederlanden is working on this complaint
๐Ÿ”„ In behandeling
Categorie Verzekering
Status In behandeling
Datum 13 oktober 2019

Een klant van Nationale Nederlanden heeft in juli 2019 een verzoek ingediend om een overlijdensverzekering over te schrijven naar zijn zoon. Ondanks herhaalde toezeggingen van het bedrijf dat de afhandeling medio oktober en vervolgens medio december zou plaatsvinden, ervaart de klant de lange wachttijd van bijna een half jaar als onacceptabel.

Mijn Klacht:

Juli 2019 schriftelijk verzoek, met benodigde gegevens, aangeleverd aan NN. Ging om verzoek om overlijdensverzekering over te schrijven naar mijn zoon. Begin aug een brief ontvangen van NN waarin zij meldde dat medio okt zou zijn afgehandeld. Dit vond ik al lang duren. Afgelopen week wederom een brief ontvangen waarin zu nu aangaven medio december dit te hebben geregeld. Schandalig dat overschrijvenoverdragen van een verzekering een half jaar moet duren!!

Gewenste Oplossing:

Als dit verzoek binnen maand was geregeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Nationale Nederlanden over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nationale Nederlanden in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Markking
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM