Klacht: mobile telefoon

bambi27 op 23 februari 2013 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 23 februari 2013

Een consument heeft in maart vorig jaar een Samsung-telefoon gekocht die binnen een jaar defect is geraakt, met frequente uitval en een batterij die constant opgeladen moet worden. Na contact met de winkel kreeg de consument een voorstel van 50 euro terug bij de aankoop van een nieuwe telefoon, waarvoor 159 euro bijbetaald moest worden, ondanks dat er nog een jaar garantie op het defecte toestel zat.

Mijn Klacht:

vorig jaar maart deze telefoon gekocht bij gsm shop in Nijmegen nu binnen een jaar is hij defect valt steeds uit en moet de batterij om het uur laden ben bij de zaak geweest en hij moet op gestuurd worden want het licht aan het toestel
maar hij had een voorstel dat ik 50 euro terug kan krijgen als ik een nieuwe telefoon zou kopen daar ik niet zonder telefoon kan en alleen met Samsung kan horen i.v.m gehoorapparaat heb ik dat gedaan moest wel 159,00 euro bij betalen is dat normaal voor een toestel 50 euro krijgen terwijl er nog 1 jaar garantie op zat

Gewenste Oplossing:

een tegemoetkoming ik heb al jaren Samsung mobile en dit nog nooit mee gemaakt en ben goede klant van de Samsung diverse producten van jullie en zeer tevreden over maar dit niet.

Graag een reactie van U

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM