Klacht: veel te lang wachten op je bestelling en is het er eindelijk moet je betalen

MirandaSmit op 23 december 2013 over MiniInTheBox.com in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 december 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij MinInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak. MinInTheBox voegt geen belastingen, BTW, of andere verborgen kosten toe. Het kan echter wel...

Status Opgelost
Datum 23 december 2013

Een klant van MiniInTheBox.com heeft een klacht ingediend over een bestelling van 22,95 euro, waarbij de postbezorger 18 euro aan douanekosten vroeg voordat het pakketje werd afgeleverd. De klant was verrast door deze extra kosten en besloot het pakket niet te accepteren. Na het indienen van een klacht via e-mail ontving de klant een geautomatiseerd antwoord waarin werd verwezen naar de voorwaarden op de website.

Mijn Klacht:

Bij MiniInTheBox.Com voor 22.95 euro aan kleine dingetjes gekocht. De postbezorger kwam aan de deur en verzochtme om 18 euro te betalen anders zou ik het pakje niet krijgen.Ik was in shock waarom moet ik dit betalen hij zei dat zijn douanekosten ik zei dat is mij niet bekent dus neem het pakketje maar weer mee. Daarna een klacht ingediend bij het bedrijf via de mail want een telefoonnummer is niet te vinden, dan krijg je een geautomatiseerde bericht terug dat het in de kleine lettertje stond op de site. Nou ja Weg geld dus dacht ik maarja dat moet toch eigenlijk niet.

Gewenste Oplossing:

Graag mijn pakketje met bestel nummer: 1311111207977272 bij mij thuis bezorgd krijgen zonder te betalen. Of telefonisch contact

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door MiniInTheBox.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat MiniInTheBox.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

MiniInTheBox.com

Heeft op 23 december 2013 om 11:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij MinInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak.

MinInTheBox voegt geen belastingen, BTW, of andere verborgen kosten toe. Het kan echter wel zo zijn dat de douane van uw land invoerrechten en andere kosten op de ingevoerde artikelen in rekening brengt volgens het douanebeleid. Hier kunnen wij helaas geen verdere invloed op uitoefenen.

Wij willen u wel graag tegemoetkomen en een passende oplossing vinden. Wij hebben zojuist een email naar u gestuurd met daarin een voorstel tot oplossing. Mocht u hierover nog verdere vragen hebben, dan kunt u contact met ons opnemen in een antwoord op de verstuurde e-mail. U kunt de ticket/email ook lezen nadat u bij 'Mijn Bestellingen' inlogt op onze site.

Wij willen u graag mededelen dat onze klantendienst altijd bereikbaar is en binnen 24 uur de vragen van onze klanten beantwoord. U kunt hiervoor de onderstaande link gebruiken.
http://www.miniinthebox.com/nl/r/contact-us.html

Hieronder hoe u een ticket kunt indienen en lezen:
http://www.lightinthebox.com/nl/knowledge-base/c1182/a2852.html

Met vriendelijke groet,

De Klantendienst
MiniInTheBox

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van MiniInTheBox.com beoordeeld.

MirandaSmit

Heeft op 30 december 2013 om 12:53 geantwoord

er lijkt een oplossing te komen voor mijn klacht De pakket wordt opnieuw naar mij verzonden, dus nog even afwachten. Maar voor zo als het nu lijkt is het een goede en snelle oplossing Mijn compliment al vast

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM