Klacht: niets ontvangen

de lange01 op 06 november 2013 over MiniInTheBox.com in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 19 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij MinInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak, we zoeken graag met u naar een passende oplossing. Wij hebben op 19 februari...

Status Opgelost
Datum 6 november 2013

Een klant van MiniInTheBox.com heeft twee bestellingen geplaatst die op 13 september zijn verzonden, maar tot op heden niet ontvangen. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen, ontving de klant voornamelijk automatische antwoorden en slechts één echte reactie, zonder een oplossing voor het probleem. De klant voelt zich in de wacht gehouden en heeft nu opnieuw contact opgenomen zonder resultaat.

Mijn Klacht:

ik heb 2 bestellingen lopen , die op 13 september zijn verstuurd volgens jullie , maar tot op heden niets ontvangen, al een aantal keren een mail gestuurd , maar slechts 1 keer een echte reactie gehad in plaats van een automatisch antwoord dat wegens de drukte het wat langer kan duren, ze zeiden toen als je op 29 okt nog steeds niets heb ontvangen neem dan contact met ons op .dat heb ik gedaan ,maar weer automatisch antwoord dus nog steeds geen oplossing 1309100506861051 1309100606863322 het gaat om deze bestellingen je wordt gewoon aan het lijntje gehouden

Gewenste Oplossing:

of de spullen opnieuw sturen of mijn geld terug, dit is erg makkelijk geld verdienen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MiniInTheBox.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MiniInTheBox.com nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door MiniInTheBox.com in behandeling genomen

MiniInTheBox.com

Heeft op 19 februari 2014 om 08:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij MinInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak, we zoeken graag met u naar een passende oplossing.

Wij hebben op 19 februari een email naar u gestuurd naar uw inlog email van Miniinthebox. Wij vragen u contact met ons opnemen met een antwoord op de verstuurde e-mail. U kunt de ticket/email ook lezen nadat u bij 'Mijn Account'- ‘Mijn vragen’ inlogt op onze site. De vraag ID is: 5262476.

Wij willen u graag mededelen dat onze klantendienst altijd bereikbaar is en binnen 24 uur de vragen van onze klanten beantwoord.

Hieronder hoe u een ticket kunt indienen en lezen:
http://www.lightinthebox.com/nl/knowledge-base/c1182/a2852.html

Met vriendelijke groet,

De Klantendienst
MiniInTheBox

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat MiniInTheBox.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM