Klacht: Laptop in de winkel besteld

Mine6991 op 25 september 2014 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 25 september 2014

Een klant heeft op 2 september een Acer Chromebook C720P besteld bij MediaMarkt in Roermond, maar na vier weken nog geen bericht ontvangen over de levering. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen met de winkel, wordt er niet opgenomen. De klant vraagt om terugbetaling van de voorbetaalde €35, omdat de laptop dringend nodig is voor zijn studie.

Mijn Klacht:

Ik ben op 2 september langs geweest in de Media Markt in Roermond, daarbij heb ik een laptop uitgekozen (Acer chromebook c720p). Echter was deze laptop niet op voorraad, ze hebben het besteld en ik moest op een telefoontje wachten van de Media Markt wanneer het binnen was. Nu zijn we 4 weken verder, nog steeds geen telefoontje! Ik heb zelf geprobeerd te bellen maar telkens wordt er niet opgenomen. Ik heb deze laptop nodig voor mijn studie en loop nu telkens in de knoop doordat ik mijn laptop nog niet heb en het dus tijdens de lessen niet kan gebruiken. Ik wil mijn voorbetaalde €35 terug, ik koop wel een andere laptop ergens anders die ik gelijk binnen heb en waar ze wel een keer reageren op mijn telefoontjes!

Gewenste Oplossing:

Geld terug, zodat ik eindelijk verder kan en een laptop ergens anders kan aan schaffen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM