Klacht: Prijs klopt niet

J.I. de Graaf op 23 februari 2022 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 23 februari 2022

Een klant van McDonald's ervaart onvrede over de prijs van een quasar ponder, die op een bord voor 3,95 euro staat aangegeven, maar bij de bestelling 4,95 euro blijkt te kosten. Na het inschakelen van de bedrijfsleider, die bevestigt dat het bord verkeerd is opgehangen, ontstaat er een discussie over de prijs, waarbij de klant geen bevredigende oplossing krijgt en teleurgesteld vertrekt.

Mijn Klacht:

Om 9.15 wil ik een quasar ponder kopen. Er hangt een groot bord bij alle prijzen van 3 95 per stuk. Ik bestel er 1. De mevrouw zegt, 4.95. Als ik naar het bord verwijs haalt zij de bedrijfsleider. Die man zegt dat het bord verkeerd is, gisteren verkeerd opgehangen is. Ik zeg dat de wet voorschrijft dat hij dan die prijs moet aanhouden. De bedrijfsleider gaat in discussie en zegt dat ik 4,95 moet betalen. Ik vraag of het op een andere manier opgelost kan worden. De bedrijfsleider is geïrriteerd en wil mij niet verder helpen. Ik ben als o tevreden klant weggegaan.

Gewenste Oplossing:

Geen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door J.I. de Graaf
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM