Klacht: Opzetborsteltjes Oral – B & Philips

sousafoon61 op 27 juni 2017 over Mascot Online.bv. in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 september 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw, Bedankt voor uw bericht. Wij hebben uw order nagekeken en zien dat uw klacht inmiddels is opgelost. Wij hebben de opzetborstels alsnog naar het juiste adres verzonden. Wij wensen u veel plezier met uw aankoop. Met vriendelijke groet,...

Categorie Deal-Sites
Status Opgelost
Datum 27 juni 2017

Een klant heeft aangegeven dat zijn bestelling van opzetborsteltjes nooit is geleverd. Na contact met de klantenservice van Actievandedag werd hij doorverwezen naar Mascot Online.bv. om te informeren naar de status van de levering, aangezien hij recentelijk zijn adres had gewijzigd.

Mijn Klacht:

Beste , ik laat je weten dat mijn bestelling zie titel van klacht nooit is geleverd , ik zo juist gebeld naar de klantendienst van actievandedag om het te melden , en verwijzen me bij jullie om het te laten weten of de bestelling niet op het oude adres is geleverd , vandaar ook mijn excuus door het misschien niet te laten weten van het nieuwe adres : Mellesteenweg nr 16 Wetteren ten ede . Is het mogelijk om me op de hoogte te brengen waar of niet de levering is gebeurt , dank bij boorbaat en tot later , grt hugo

Gewenste Oplossing:

Ik heb geen probleem met het bedrijf er is een klein probleem van niet geleverd produkt , maar dat zal wel in orde komen ....grt hugo

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mascot Online.bv.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mascot Online.bv. nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Mascot Online.bv. in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Mascot Online.bv. een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Mascot Online.bv.

Heeft op 13 september 2017 om 09:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw,

Bedankt voor uw bericht. Wij hebben uw order nagekeken en zien dat uw klacht inmiddels is opgelost. Wij hebben de opzetborstels alsnog naar het juiste adres verzonden.

Wij wensen u veel plezier met uw aankoop.

Met vriendelijke groet,
Team Mascot Online

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM