Klacht: Geen brief ontvangen over verhoging tarief netbeheer Liander.

Liander1 op 22 juni 2012 over Liander in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 12 maart 2013
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de klant een specificatie toegestuurd van de opbouw van netbeheerkosten.

Bedrijf Liander
Status Opgelost
Datum 22 juni 2012

Een klant van Liander heeft geklaagd over een verhoging van het termijnbedrag van 58,98 naar 68,82 euro, zonder voorafgaande schriftelijke kennisgeving. Na contact met NUON werd de klant geïnformeerd dat de verhoging te maken heeft met een tariefverhoging van Liander, maar de klant vindt het onacceptabel dat deze wijziging onaangekondigd is doorgevoerd. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Termijnbedrag is per april verhoogd van 58,98 naar 68,82 Euro.Na telefonisch contact met NUON (0,10 cent per min.)vernomen dat dit komt door verhoging van tarief netbeheer van Liander. Hier geen brief met info over ontvangen. Volgens NUON kunnen we Liander hier telefonisch over vragen.(weer 0,10 cent per min.) Klacht is dat verhoogde termijnbedrag onaangekondigd wordt afgeschreven en dat de verhoging veel is.

Gewenste Oplossing:

Dat verhoging teruggedraaid wordt omdat dit volgens ons niet onaangekondigd mag.
De verhoging van Liander is eenmalig volgens NUON-mederwerkster, graag een garantie daarvoor.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Liander in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Liander een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Liander

Heeft op 12 maart 2013 om 16:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de klant een specificatie toegestuurd van de opbouw van netbeheerkosten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Liander beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie