Klacht: ontbreken onderdeel

Askamobelica op 28 maart 2018 over Leen Bakker in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Woonwarenhuizen
Status Open
Datum 28 maart 2018

Een klant van Leen Bakker heeft meermaals melding gemaakt van een ontbrekend afstel schroefje voor een tv-meubel, maar ontvangt al meer dan een maand geen reactie van het bedrijf. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen, blijft de klant zonder antwoord. Leen Bakker heeft aangegeven dat het druk is en dat het tot vijf dagen kan duren voor er een reactie komt.

Mijn Klacht:

Ruim maand geleden tv meubel opgehaald. Ontbreek een afstel schroefje voor een van de deurtjes.
Dit gemeld. Geen reaktie
Week later weer gemeld.Geen reaktie.
Week later weer gemeld.Nog steeds geen enkele reaktie.

Nu na een maand nog steeds geen enkele reaktie. Ze geven gelijk al aan dat ze het druk hebben en dat het zeker wel 5 dagen kan duren voor er een reaktie komt.

Gewenste Oplossing:

Als hun het ontbrekende schroefje opsturen.
Zit nu nog steeds met een scheef deurtje.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Leen Bakker

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Leen Bakker nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM