Klacht: oud snoep

jomijn op 15 maart 2016 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 15 maart 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste kruidvat,
Een uur geleden hebben wij bij 1 van jullie vestegingen een verukelijke zak snoep gekocht, altans dat dachten wij… Het snoep dat wij hadden gekocht bleek tijdens het consumeren lange na niet aan de volwachtingen te voldoen. Het snoep dat wij zojuist nog gekocht hadden was niet meer lekker, het snoep was al helemaal hard geworden en daardoor niet meer fijn te eten. Dit vonden wij uitermate teleurstellend en we hopen dat hier iets aan gedaan kan worden zodat de klanten die volgen hier geen last van hebben.

Het wad zeer verrassend maar zeker niet voordelig.
Vriendelijk groet,
Mevrouw Visser en mevrouw van den Broek

Gewenste Oplossing:

Wij zijn tevreden wanneer wij snoep kopen en het snoep vers is. Daar betalen wij immers voor

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM