Klacht: chicco sluimer muziek wolk

mevropstal op 05 november 2015 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 5 november 2015

Een klant heeft op 4 november 2015 geprobeerd een Chicco sluimer muziek wolk te kopen bij Kruidvat in Nijmegen, maar had zijn portemonnee verloren. Bij een tweede bezoek op 5 november bleek de kassière een hogere prijs van 30 euro te vragen, terwijl de klant erop wees dat de prijs van 14,99 euro duidelijk op het product stond aangegeven. De kassière weigerde het product voor de aangegeven prijs te verkopen, wat de klant als onterecht ervaart.

Mijn Klacht:

Ik was bij de kruitvat op de burchstraat 53 Nijmegen op 04-11-2015
wou ik een chicco sluimer muziek wolk kopen. euro 14,99
Helaas was ik mijn portemonee kwijtgeraakt.
Ben vandaag op 05-11-2015 weer naar dezelfde kruitvat gegaan om de
chicco sluimer muziek wolk te kopen.
Ik wou afrekenen en de kassiere zei 30,00 euro ik zei nee hij kost 14,99 euro staat duidelijk aangegeven met oranje sticker er stonden meer dozen met chiccosluimermuziek wolkhet zelfde product en zelfde prijs
Ze had mijn voor deze prijs moeten verkopen omdat het wel de prijs erop stond
Zegt de dame met een beetje verbale houding nee kan ik niet verkopen voor deze prijs ik zei dan had je op deprijs moeten letten en dan een college de schuld geven verkeerd geprijst stagiere
Ik vindt dit niet kunnen wantdit product lag al 2dgn met dezelfde prijs in de winkel en nou ging ik terug en kreeg niet voor deze prijs van 14,99
Graag wil ik het nog voor de prijs hebben daar stond het voor afgeprijst is niet mijn fout heb helaas geen foto maar ik heb dezelfde product van internet afgehaald dan weet je wat ik bedoel.
Inafwachting op u bericht,
mevr a postal
0654653877

Gewenste Oplossing:

Volgens de consumentenbond had die mevrouw mijn dit product moeten verkopen omdat het al geprijst stond voor 14,99
Hoop dat het op gelost wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM