Klacht: Aanvueding niet gelijk in de winkel

samben op 06 juli 2015 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 6 juli 2015

Een klant heeft een klacht ingediend over de Kruidvat, omdat de ventilatoren die in de folder voor een aanbieding op 6 juli zijn aangekondigd, pas op 7 juli in de winkel beschikbaar waren. De klant vindt het misleidend dat de aanbiedingen niet overeenkomen met de werkelijke beschikbaarheid in de winkel en pleit voor eerlijkheid naar klanten toe.

Mijn Klacht:

Ik ben vandaag naar de Kruidvat Binneban geweest om een ventilator te halen die deze week in de aanbieding is. De folder geeft explicite aan dat de aanbiedingen op maandag 6 juli in gaan. Toen ik in de winkel was bleek dat de ventilatoren wel in het magazijn aanwezig zijn, maar dat ze pas op 7 juli in de winkel worden neergezet en verkocht. Dit betekent dat de aanbieding praktisch gezien pas op 7 juli in gaat, aangezien dit product normaal niet door kruidvat wordt verkocht. Dit vind ik niet kunnen, omdat deze kruidvat hiermee een foutieve datum in folder heft vergeleken met de werkelijke datum die wordt gehanteerd. Een aanbieding hoort als het aanwezig is vanaf de eerste dag waarop hij ingaat in de winkel te vinden zijn, want dat eerlijk zijn naar je klanten toe.

Gewenste Oplossing:

Als in het vervolg, ongeacht de situatie, een product dat in de aanbieding is en aanwezig is in een filiaal altijd op de dag dat de aanbieding in gaat te koop moet zijn.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM