Klacht: Oplichting???

Prooi op 08 juli 2015 over Klarna in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 8 juli 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw/meneer, Ik begrijp dat u een bestelling heeft ontvangen, die u niet zelf geplaatst heeft. Dat is natuurlijk niet de bedoeling. U geeft aan dat u het pakket direct terug heeft gestuurd, maar dat wij het niet hebben ontvangen....

Bedrijf Klarna
Categorie Betalingsdiensten
Status Opgelost
Datum 8 juli 2015

Een consument ontving een ongewenst pakket met een starterspakket voor elektronisch roken, dat hij nooit had besteld. Na het retourneren van het pakket naar het postkantoor, ontving hij aanmaningen van Klarna en dreigbrieven van Lindorff, ondanks dat hij het pakket niet had besteld en niet op de hoogte was van de vereiste aangetekende retourzending. De situatie leidde tot frustratie over de communicatie en de eisen van de bedrijven.

Mijn Klacht:

Enige tijd geleden kreeg ik een pakketje door mijn brievenbus met daarin een “starterspakket elektronisch roken”. Voor de goede orde; ik heb dit nooit besteld.
Het bewuste pakketje heb ik dan ook meteen voor retourzending naar het postkantoor gebracht.
Enkele dagen later bleek dat Klarna het pakketje niet ontvangen heeft en men bleef mij herhaaldelijk aanmanen.
Inmiddels krijg ik van Lindorff de ene dreigbrief na de andere met de sommatie om het inmiddels sterk opgelopen bedrag alsnog te voldoen.
Klarna zowel als ook Lindorff stellen dat ik het pakketje AANGETEKEND zou hebben moeten terug sturen.
Het kan toch niet zo zijn dat ik verplicht ben om een NOOIT BESTELD aangetekend moet retourneren, terwijl ik zelf voor de in mijn brievenbus gedeponeerde zending zelf niet eens heb hoeven te tekenen voor ontvangst.

Gewenste Oplossing:

Ik eis dat Klarna als ook Lindorff hun zaken zelf op orde dienen te brengen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Klarna in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Klarna een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Klarna

Heeft op 08 juli 2015 om 11:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw/meneer,

Ik begrijp dat u een bestelling heeft ontvangen, die u niet zelf geplaatst heeft. Dat is natuurlijk niet de bedoeling.

U geeft aan dat u het pakket direct terug heeft gestuurd, maar dat wij het niet hebben ontvangen. Om misverstanden te voorkomen, leg ik u graag uit dat het pakket retour gaat naar de webwinkel — niet naar Klarna.

Klarna een achteraf betaalmethode en wij verzorgen facturen in opdracht van vele webwinkels. De webwinkel gaat over de bestellingen en het verwerken van retourzendingen.

Het is zeker niet verplicht om een retourzending aangetekend te verzenden. Wel ontvangt u bij een standaard verzending van een pakket, altijd een retourbewijs van het afgiftepunt. Bewaar deze goed, omdat de webwinkel hiermee het pakket kan traceren en u altijd kunt aantonen dat u geretourneerd heeft.

De betreffende factuur is inmiddels niet meer in behandeling bij Klarna. Ik kan u daarom enkel algemene informatie geven. Omdat de factuur is overgedragen naar Lindorff, adviseer ik u voor vragen over de factuur met hun contact op te nemen. U kunt Lindorff bereiken via (+31) 088 222 51 00 of [email protected].

Als u de status van de retourzending wilt controleren of vragen heeft over de retourvoorwaarden, kunt u dit navragen bij de betreffende webwinkel.

Een prettige dag gewenst.

Groet Ginny.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM