Klacht: Mogelijk plaintext opslaan van wachtwoord

Afstkla op 09 december 2019 over Klacht.nl in de categorie Klachtensite

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✉ Klacht.nl has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 10 december 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste Afstkla, Bedankt voor je klacht. Alle wachtwoorden worden encrypted opgeslagen in de database en nooit als plain text. Als er nog vragen zijn dan horen we het graag. Met vriendelijke groet, Tom - Klacht.nl

Bedrijf Klacht.nl
Categorie Klachtensite
Status Opgelost
Datum 9 december 2019

Er zijn zorgen geuit over de mogelijke opslag van wachtwoorden in plaintext door klacht.nl, wat als onveilig wordt beschouwd. De indiener van de klacht vindt dit een ongepaste praktijk. Het probleem is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb via via gezien dat klacht.nl mogelijk plaintext wachtwoorden opslaat. Dat is natuurlijk niet netjes.

Gewenste Oplossing:

Als de wachtwoorden netjes, met minstens een salt, gehasht opgeslagen worden

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Klacht.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Klacht.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Klacht.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Klacht.nl

Heeft op 10 december 2019 om 18:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Afstkla,

Bedankt voor je klacht. Alle wachtwoorden worden encrypted opgeslagen in de database en nooit als plain text.

Als er nog vragen zijn dan horen we het graag.

Met vriendelijke groet,
Tom - Klacht.nl

💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM