Klacht: Niet bezorgd terwijl ik thuis was.

Hanan123456 op 03 juni 2021 over JKS Sneltransport in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
JKS Sneltransport has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Status Open
Datum 3 juni 2021

Een klant van JKS Sneltransport meldt dat een bestelling niet is bezorgd, ondanks dat hij de hele dag thuis was en voor de deur in de tuin zat. Volgens de track en trace-status zou de bezorger wel in de straat zijn geweest, maar de klant heeft niemand zien langskomen en vindt het vreemd dat er niet is aangebeld.

Mijn Klacht:

Ik had iets besteld wat bezorgd zou worden. Vandaag de hele dag gewacht, ineens zie ik op track en trace dat hij bezorgd is en ik niet thuis was. Terwijl ik gewoon voor de deur zat id tuin. Na gebeld te hebben bleek hij wel id straat te zijn geweest. Erg bizarre dat hij dat niet voor de deur is gekomen en heeft aangebeld want ik heb ook niemand voorbij zien rijden.

Gewenste Oplossing:

Als het daadwerkelijk wordt bezorgd zonder grappen.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over JKS Sneltransport

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over JKS Sneltransport nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Hanan123456
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM