Klacht: Belspel om waardebon van 500 euro te winnen

ernievandongen op 21 september 2015 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 september 2015
Reactie van het bedrijf:

Hej Ernie, bedankt voor je bericht op Klacht.nl. Deze 'winactie' is niet van IKEA Nederland. Onze acties vind je altijd op onze eigen Facebook, twitterpagina of de IKEA website. We adviseren je voorzichtig te zijn bij het doorklikken naar, of...

Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Opgelost
Datum 21 september 2015

Een klant van IKEA heeft een klacht ingediend over een prijsvraag waarbij hij 41 euro kwijt was aan telefoonkosten. Hij was verrast door het aantal vragen (300) en vond het frustrerend dat dit niet duidelijk werd aangegeven, waardoor hij doorging met het beantwoorden van vragen om zijn investering niet te verliezen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik krijg net mijn telefoonrekening en blijk 41 euro kwijt te zijn om de kwis van 12 september om kans te maken op een Ikea waardebon.

Op de soort batterij die in beeld was leek het alsof je al heel snel tijdens hebt beantwoorden vd vragen klaar zou zijn. Ook stond er al na een paar minuten in beeld dat je “er bijna was”. Na een tijdje vind je het dan zonde van je geld om er voortijdig mee te stoppen. Ik zat me al groen en geel te ergeren, toen ik opeen in de kleine lettertjes onderaan zag staan dat het 300 (!) vragen waren. Maar nergens werd aangegeven hoeveel vragen ik al beantwoord had. Daarom bleef ik maar doorgaan, omdat ik al zolang bezig was en anders mijn geld sowieso weggegooid zou zijn. Die kleine lettertjes van de voorwaarde lees je niet vooraf, omdat je op de vragen let.

Er had vooraf duidelijk aangegeven moeten worden dat het om 300 vragen ging en er had al helemaal nooit aangegeven mogen worden dat je er al bijna bent, als dat daarna nog 50 minuten zou duren. Na iedere vraag kwam er bovendien nog een zin die niks toevoegde en alleen maar tijd (geld) kostte.

Ik vond en vind het (helamal nu ik zie wat het me gekost heeft) een schandalige kwis en totaal Ikea onwaardig!

Gewenste Oplossing:

Stuur mij maar een tegoedbon van Ikea voor 41 euro. Dan vergeet ik deze nare Ikea ervaring misschien...

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door IKEA in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat IKEA een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

IKEA

Heeft op 25 september 2015 om 13:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hej Ernie, bedankt voor je bericht op Klacht.nl. Deze 'winactie' is niet van IKEA Nederland. Onze acties vind je altijd op onze eigen Facebook, twitterpagina of de IKEA website. We adviseren je voorzichtig te zijn bij het doorklikken naar, of bezoeken van dergelijke websites. We vinden het heel erg jammer om te lezen dat je je dit keer niet gerealiseerd hebt dat dit geen actie van IKEA was. Wij kunnen in deze helaas niets voor je betekenen, maar mocht je nog eens zoiets tegen komen dan horen we het graag.

Mocht je momenteel of in de toekomst nog andere vragen of klachten hebben, dan raden we je aan contact op te nemen met onze collega’s van de IKEA klantenservice, via één van de volgende directe contactkanalen: http://www.ikea.com/ms/nl_NL/customer_service/contact_us/contact_us_intro.html IKEA Nederland

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM