Klacht: boeken niet geleverd

nietveld op 18 augustus 2016 over Iddink in de categorie Boeken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Iddink
Categorie Boeken
Status Open
Datum 18 augustus 2016

Een klant heeft op 27 juni 2016 boeken besteld bij Iddink, maar heeft deze tot op heden niet ontvangen. Ondanks vijf telefoontjes naar de klantenservice, blijft de status van het pakket op 'aangemeld bij post.nl' staan en heeft de klant geen terugbelactie ontvangen. De levering moet voor 20 augustus 2016 plaatsvinden, aangezien de school op 22 augustus begint.

Mijn Klacht:

27-6-16 boeken besteld. het pakket zou 2-8 aangemeld zijn bij post.nl. nu nog steeds niets binnen. status blijft maar op aanmelden bij post.nl staan. 5 telefoontjes met Iddink gepleegd. Moet maar geduld hebben..of post.nl heeft het druk of we bellen u terug (nooit terugebeld) of er is een fout ontstaan we sturen het vandaag nog op..ze hebben nog 1 dag, want het eerste mailtje gaf aan dat het voor 20-8-16 bezorgd wordt. 22-8 begint de school!

Gewenste Oplossing:

Als de boeken voor 20-8 binnen zijn

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Iddink

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Iddink nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM