Klacht: Dat bedrag niet word terug gestort!!

Zonnebloem4 op 29 oktober 2016 over i want that musthave.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 29 oktober 2016

Een klant heeft kleding besteld bij i want that musthave.nl, maar was ontevreden over de ontvangen artikelen. Na het retourneren van de t-shirts heeft de klant geen terugbetaling ontvangen, ondanks de bevestiging van het bedrijf dat het bedrag zou zijn gestort. De klant ervaart frustratie over de lange afhandelingstijd van deze kwestie.

Mijn Klacht:

Kleding besteld en deze was niet wat ik dacht dat het zou zijn !
Allebei de t’ shurtjes terug gestuurd en ik zou het geld terug ontvangen helaas niks ontvangen ….
THE kusthaves geeft aan dat ze gestort hebben maar niet op mijn rekening nummer…
Hier baal ik erg van want we zijn nu al een tijd hier mee bezig!

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat we het op een goede manier kunnen oplosse n??!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over i want that musthave.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over i want that musthave.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten