Klacht: Ik kan geen artikelen omruilen

Ftmg68 op 22 juni 2021 over Hunkemoller in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 22 juni 2021

Een klant van Hunkemoller heeft bh's gekocht in de winkel in Almelo, maar vindt de pasvorm niet goed. Ondanks dat de kassabon aangeeft dat omruilen binnen 30 dagen mogelijk is, ondervindt de klant problemen bij het omruilen van de artikelen, waarvoor met Groupon en een tegoedbon is betaald. De klant is gefrustreerd over de situatie en wil de bh's omruilen voor een andere maat of model.

Mijn Klacht:

Ik heb een aantal bh’s gekocht in de filiaal Almelo. Alleen vind ik ze toch niet zo goed zitten. Ik ga ervan uit dat de medewerker in de winkel mij heeft geadviseerd op een verkeerde maat. Ik heb betaald met groupon en een dee met tegoedbon van hunkemoller. Op de kassabon staat dat het binnen 30 dagen omgeruild mag worden. Maar ze doen hier erg moeilijk over. Ik heb het gezeur met hunkemoller zat. Ik wil deze 4 bh’s omruilen voor een andere maat/model.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik deze bh’s mag omruilen voor een andere maat/model.. ik hoef ook geen arrogante medewerker koppen te zien. Ben dit gedrag echt zat hoor.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hunkemoller

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Hunkemoller nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ftmg68
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM