Klacht: Zeer onvriendelijk personeel

Natha121298 op 05 juni 2020 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 5 juni 2020

Een klant van HEMA in Boskoop ervaart het personeel als onvriendelijk. Tijdens een bezoek vlak voor sluitingstijd werd de deur om 20.00 uur op slot gedaan, terwijl het nog niet sluitingstijd was. De klant voelde zich niet serieus genomen toen ze haar onvrede uitte, en merkte op dat het personeel na sluitingstijd nog uitgebreid met elkaar aan het praten was.

Mijn Klacht:

Ik kwam graag in de winkel in Boskoop. Er loopt wel onvriendelijk personeel. Vanavond was ik er nog even en mocht een klant nog wel maar binnen maar wel snel want ze gingen om 20.00 sluiten. Het was 19.55!! De klant liep door en meteen de deur op slot. Toen ik er wat van zei, riep ze toen ik naar buiten liep: ik ben heel klantvriedelijk!! De deur was op slot dus ik kon er niks meer mee. Door de ruit zag ik dat ze alles uitgebreid met haar jonge leuke collega s besprak. Zo stom.
Ik zou willen dat de baas van hema dit zou weten.

Gewenste Oplossing:

Personeelslid aanspreken op gedrag

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Natha121298
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM