Klacht: Medewerker hoesten zonder elleboog voor mond en handen te wassen

TripleYY op 27 augustus 2020 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 27 augustus 2020

Een klant uit Carnisse Veste heeft een klacht ingediend over een manager van de HEMA-filiaal, die hoestte zonder haar elleboog te gebruiken en daarna zonder haar handen te wassen terugkeerde naar de kassa. De klant beschouwt dit als onhygiënisch en onverantwoordelijk, vooral in de huidige omstandigheden. Het voorval vond plaats op 26 augustus 2020 rond 15:00.

Mijn Klacht:

Ik ben niet tevreden met de manager van de filiaal van Carnisse Veste. Zij heeft kort blond haar. Ik stond achter haar en ze begon flink te hoesten zonder elleboog voor haar mond. Ze had handen voor haar mond gehoest. Maar toen ging ze daarna terug naar de kassa toe zonder haar handen te wassen met handgel of alcohol. Dit is niet acceptable, onhygiënisch en niet verantwoordelijk tijdens deze tijd. Dit is gebeurd op 26 augustus 2020 rond 15:00

Gewenste Oplossing:

Meer hygiëne uitoefenen. Want je raakt de bon en spullen aan met je vieze handen waar je erop gehoest hebt. Je kan dan virus overdragen. Manager moet een waarschuwing krijgen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door TripleYY
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM