Klacht: misleidend

Saskia Dekker 1961 op 21 september 2018 over Happy Bodies in de categorie Lifestyle winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Happy Bodies has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Lifestyle winkels
Status Open
Datum 21 september 2018

Een klant van Happy Bodies ervaart de voorwaarden van een sportcontract als misleidend. Bij het aangaan van een maand gratis sporten in Hoofddorp heeft de klant onbewust een jaarcontract getekend, terwijl zij en haar man slechts enkele keren hebben gesport. Beide klanten betalen nu al maanden voor een contract dat zij niet volledig benutten.

Mijn Klacht:

20 keer sporten moet ook echt binnen 3 maanden. Als je minder sport dan 20 keer in die 3 maanden zit je aan jaarcontract vast. Waarom misleidend omdat ik binnen kwam om een maand gratis te sporten in Hoofddorp, maar heb dus door de enthousiaste dame een jaarcontract getekend. Ben 4 keer geweest totaal en betaal al 6 maanden.

Ik heb mijn man een vip voucher gegeven om 1 dag gratis te sporten. Terwijl mijn man de vip voucher gaf hebben ze hem direct voor een jaarcontract laten tekenen. Mijn man heeft 1 keer gesport, gratis dacht ik. Hij betaald nu al 5 maanden voor niets.

Gewenste Oplossing:

Als we ons uit kunnen schrijven en geld terug krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Happy Bodies over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM