Klacht: Happy Bodies NOOIT doen echt niet Happy

Lolaistanbul op 15 mei 2018 over Happy Bodies in de categorie Lifestyle winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Happy Bodies has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Lifestyle winkels
Status Open
Datum 15 mei 2018

Een klant van Happy Bodies Haarlem ervaart problemen met het opzeggen van zijn lidmaatschap. Ondanks de belofte van een opzeggarantie na drie maanden, blijkt het niet mogelijk om dit telefonisch of per e-mail te regelen. De klant moest eerst zijn 20 trainingen afmaken en voelt zich nu vastzitten aan een jaarcontract, wat niet overeenkomt met de verwachtingen die tijdens de inschrijving zijn gewekt.

Mijn Klacht:

Ik ben in Januari naar de openings van Happy Bodies Haarlem gegaan. Met de 1e maand gratis trainen. Die krijg je dus alleen als je iemand lid maakt. Nu een openings aanbod gedaan van 3 maanden. Met de garantie dat je na 3 maanden op kon zeggen. En dat heb ik echt wel een paar keer gevraagd. Ik kon zo opzeggen ook al was de koffie niet lekker echt geen probleem . En als klap op de vuurpijl kon je ook nog de 3 maanden terug krijgen met de niet goed geld terug regeling. Dus prima geregeld … (Dacht ik)

Maar het is niet wat ik verwachte dus ik heb per mail opgezegd . Dat kon niet moest bij het filiaal. Maar bleek ik ook niet meteen te kunnen opzeggen bij het filiaal. Ik moest is mijn 20x sporten afmaken. Dus dat ook netjes gedaan. En nu kan ik niet opzeggen . Ik zit vast aan een jaar contract ..
Ik heb me niet aan de regeltjes gehouden??? Dat zijn de regels voor het niet goed geld terug actie! Dat hoef ik ook niet!Ik hoef geen geld terug!! ik wil zoals mondeling afgesproken gewoon na 3 maanden stoppen!! Wat volgens hun toen geen enkel probleem was…ik voel me zo in de maling genomen..

Dat ze zelf dingen niet na komen, de trainings kaart niet uitleggen en die was bleek ook niet up to date, de metingen niet doen.
Tja daar hoor je ze niet over. Gebeld en paar keer gemaild, naar het filiaal geweest.. het interesseerde ze echt helemaal niets. Lekker geld verdienen op een niet eerlijke manier . Dus ga NOOIT in zee met Happybodies ….en ik ben helaas niet een enkel geval. Staan precies de zelfde verhalen op het internet… Had ik zelf maar eerst gelezen . Happybodies nooit doen!!

Gewenste Oplossing:

gewoon netjes aan je afspraak houden! Na 3 maanden netjes zoals afgesproken uit elkaar gaan! Dus geen jaar contract!! Dat was ook niet de afspraak!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Happy Bodies over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM