Klacht: Weer eens geen tram

Lenie Hoeksma op 15 april 2017 over GVB amsterdam in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Vervoersbedrijven
Status Open
Datum 15 april 2017

Op donderdagavond 13 april omstreeks 19.20 uur arriveerden de klager en zijn vriendin bij het Oudenaardeplantsoen om tram 2 te nemen naar het Concertgebouw, maar deze tram kwam niet. Een medewerker van GVB informeerde hen dat het nog lang kon duren voordat er een tram zou komen, waardoor zij besloten om naar huis te lopen en met de auto te gaan, wat resulteerde in parkeerkosten van € 26,-. De klager vraagt zich af wanneer GVB op tijd zal rijden.

Mijn Klacht:

Donderdagavond 13 april zo rond 19.20 uur, wilde ik met vriendin naar het Concertgebouw. Wij waren in het bezit van kaartjes voor de Johannes Passie. Helaas deze keer wederom geen tram 2 bij het beginpunt op het Oudenaardeplantsoen. Wel kwam er een ditmaal zowaar een aardige mevrouw van het GVB vertellen dat het nog heel lang kon duren voor er een tram zou komen. Om niet te laat in het Concertgebouw aan te komen, dit keer weer naar huis gelopen en auto genomen. Het parkeren was € 26,-. Ik vraag mij toch echt af wanneer het GVB eindelijk eens op tijd gaat rijden.

Gewenste Oplossing:

Ik wil de gemaakte kosten vergoed zien door het GVB.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GVB amsterdam

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GVB amsterdam nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM