Klacht: Horloge gelijk al kapot

Stacy Hamersma op 12 december 2018 over Guess in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Guess
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 12 december 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Horloge vorig jaar kerst gekregen, na 1 dag zonder dat het met water in aanmerking is gekomen zat we condens in.
Nu bijna een jaar verder en elke keer werd het horloge 10 weken opgestuurd en dan kon ik het horloge weer op halen en gelijk dezelfde dag weer condens. En nu is mijn horloge al heel lang weg en hoor ik helemaal niks meer. Ik ben er klaar mee en wol gewoon mijn geld terug, maar nee dat kan allemaal niet. Echt de slechtste service ooit !!!

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug krijg, heb nu voor een horloge betaald die alleen maar in de reparatie is en meer niet.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Guess

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Guess nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM