Klacht: Geen levering van bestelde product

LucVeenstra op 17 januari 2022 over Grupetto in de categorie Internetshops - Fietsen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Grupetto
Status Open
Datum 17 januari 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Grupetto Cycling levert mooie wielerkleding in een mooie kwaliteit tegen een aantrekkelijke prijs. Je besteld, je betaald, je krijgt een bevestiging, een nette mail dat het verpakt en verzonden is en een tracking nummer. Tot nu toe gaat alles soepel en zoals het hoort.
Echter, ruim een week nadien lees je nog steeds de volgende tekst op de website van Post NL Je zending wordt verwacht, maar zit nog niet in het sorteerproces. Op mail reageert Grupetto niet, telefonisch zijn ze niet bereikbaar… Dit is de 2e bestelling bij Grupetto waarbij de levering slecht verloopt, ronduit zeer slecht..

Gewenste Oplossing:

De oplossing is vrij simpel, lever snel hetgeen waar ik voor betaald heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Grupetto nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door LucVeenstra
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM