Klacht: oplichting

marcel5735 op 15 juni 2016 over Gold Car in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Gold Car
Categorie Autoverhuur
Status Open
Datum 15 juni 2016

Een klant heeft een auto gehuurd bij Gold Car op Gran Canaria, inclusief verzekering. Bij het ophalen van de auto werd de klant gevraagd om een handtekening te zetten voor een borg en een volle tank benzine, maar na het inleveren van de auto, werd er toch geld van de rekening afgeschreven voor de brandstof, ondanks dat de auto vol en schadevrij werd teruggebracht. De klant beschouwt dit als oplichting.

Mijn Klacht:

ik had een auto gehuurd op gran canaria bij rayanair incl verzekering.
ik kom op de luchthaven in spanje,die man van goldcar vraagd aan mij mijn rijbewijs en creditcard. hij vult een formulier in en vraagt om een handtekening,ik vroeg waar die handtekening voor was en hij vertelde dat dat borg was en een volle tank benzine maar die zou ik terug krijgen als ik de auto terug bracht met een volle tank en schadevrij.ik heb gevraagd of dat niet voor een verzekering was omdat ik die al een had en heb hem dat ook laten zien,hij zij nee dit is borg.ik heb de auto vol en schadevrij teruggebracht en nu hebben ze toch dat geld van mijn rekening afgehouden min de volle tank.gewoon belachelijk en puur oplichting.

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als dat geld terug komt omdat ik daar recht op heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gold Car

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gold Car nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM