Klacht: Belachelijk hoge bijkomende kosten

Rene Maas op 04 augustus 2013 over Gold Car in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Gold Car
Categorie Autoverhuur
Status Open
Datum 4 augustus 2013

Een klant huurde in juli 2013 een auto bij Goldcar en kreeg vooraf een prijsopgave van 179 euro, inclusief de verplichting om de benzine vooraf te betalen. Bij het ophalen van de auto werden echter onverwachte kosten in rekening gebracht, zoals 92 euro voor een volle tank en 69 euro voor aanvullende verzekering, terwijl ook een rekening van 60 euro voor schoonmaak na de huur volgde. De klant voelt zich misleid door de hoge bijkomende kosten.

Mijn Klacht:

Wij huurden in juli 2013 een week auto bij Goldcar. Vooraf kregen we een prijsopgave van 179 euro, met de notitie erbij, dat we bij het ophalen op het vliegveld vooraf de benzine moesten betalen, maar dat we de auto leeg terug konden brengen. We hadden een Peugeot 208 en er werd eventjes 92 euro gerekend voor een volle tank, die we nog niet half leeg terugbrachten.
Vooraf werd ook verteld dat alle verzekeringen inclusief waren. Dit bleek dus niet het geval. Er werd ons verteld, dat in geval van schade er 10.000 euro geblokkeerd kon worden op je creditcard. Die verzekering kostte ook nog eens 69 euro. En wat bleek….toen we 2 dagen thuis waren kregen we ook nog eens een rekening van 60 euro via de mail, voor ‘minor cleaning’ van de auto. Een kleine schoonmaak dus. We zitten ipv de beloofde 179 euro op een eindbedrag van 400 euro!!!! 221 euro extra. Meer dan verdubbeld. Een zooitje oplichters zijn het.

Gewenste Oplossing:

60 euro terug voor de schoonmaak en de helft van de brandstofkosten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gold Car

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gold Car nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM