Klacht: Geld terug vertraging

Marijkevw op 05 augustus 2022 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 5 augustus 2022

Na een vertraging van een half uur op 3 april tijdens een reis van Parijs naar Amsterdam, heeft de klager op 3 mei een declaratie ingediend bij NS voor de gemaakte kosten. Ondanks acht telefoontjes en het gevoel van van kastje naar de muur gestuurd te worden, heeft de klager tot nu toe geen terugbetaling ontvangen en wordt er onduidelijkheid ervaren over de afhandeling tussen NS en NS Internationaal.

Mijn Klacht:

Op 3 mei een declaratie ingediend. Tot op heden nog geen cent gezien na 8x gebeld te hebben wordt van kastje naar de muur gestuurd. Ns zegt dat het bij ns internationaal ligt en andersom.

Reis: 3 april van Parijs naar Amsterdam, vertraging van een half uur.
Storing in Nederland ns hele land ligt plat.
Hotel geboekt omdat we niet verder konden.
Volgende ochtend terug gegaan naar huis.

Gewenste Oplossing:

Geld terug van de gemaakte kosten inclusief de kosten van 3 uur telefoon, tijd etc

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Marijkevw
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten