Klacht: Geen of zeer slechte bezorging

Ed Wieman op 16 december 2015 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 16 december 2015

Een klant van Tele2 heeft problemen met de bezorging van folders in zijn straat. De folders van Boni Hoogliet en Emte worden vaak niet bezorgd of pas halverwege de week, wat leidt tot ontevredenheid over de service.

Mijn Klacht:

Ik weet niet of u de folders van o.a Boni Hoogliet en Emte bezorgt. Indien ja: Het pakket folders wordt meestal niet in onze straat bezorgd. Indien soms wel, dan pas halverwege de week. Dus veel de laat.

Gewenste Oplossing:

Induen ze keurig op tijd bezorgd worden en niet veel te laat, als ze al bezorgd worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tele2

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tele2 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie