Klacht: Garantie

RZ de grasrobot op 04 juni 2021 over Gardena in de categorie Tuin

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 7.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Gardena
Categorie Tuin
Status Open
Datum 4 juni 2021

Een klant van Gardena heeft een klacht ingediend over de garantieprocedure van een kapotte adapter. Na het versturen van een e-mail heeft de klant geen reactie ontvangen en wordt bij contact met de klantenservice alleen geadviseerd om te wachten. De klant vindt dit onacceptabel en vraagt om een snellere oplossing en beter geïnformeerde communicatie.

Mijn Klacht:

Mail verstuurd voor garantie van een kapotte adapter, wacht op antwoord maar helaas niks. Bel je naar klanten service wordt je afgescheept met gewoon wachten er komt vanzelf antwoord. Mijn gras wacht echter niet met groeien simpel op te lossen door het sturen van een nieuwe adapter en een fatsoenlijk antwoord van iemand die er wat van begrijpt en niet van een doorgeefluik!!!

Gewenste Oplossing:

Wanneer dit net zo snel opgelost wordt al dat je moet betalen als je wat besteld, per direct dus

Beoordeling 7/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gardena

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gardena nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door RZ de grasrobot
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM