Klacht: klacht over future target bv

sonietska op 23 januari 2014 over Future Target BV in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie SMS Diensten
Status Open
Datum 23 januari 2014

Een klant van Future Target BV meldt dat er al drie maanden 5 euro per week wordt afgeschreven voor een ongewenste dienst. Ondanks een eerdere opzegging blijven de afschrijvingen doorgaan en is de website niet toegankelijk voor verdere opzegging.

Mijn Klacht:

Er wordt al 3 maanden 5 euro per week afgeschreven voor een dienst waar ik niet om gevraagd heb en ook geen gebruik van maak. Ik heb vorige maand dit opgezegd, maar er wordt nog steeds 5 euro per week afgeschreven. Op de site staat dat het abonnement weer vernieuwd is, terwijl ik duidelijk heb opgezegd.
Momenteel kan ik niet meer opzeggen, omdat de site niet meer werkt.

Gewenste Oplossing:

Als abonnement per direct wordt stopgezet en als ik mijn geld voor de dienst waar ik niet om gevraagd heb en ook geen gebruik van maak terug kan krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Future Target BV

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Future Target BV nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM