Klacht: bedrog

user-1253192 op 12 februari 2016 over Funtapps in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Funtapps
Categorie SMS Diensten
Status Open
Datum 12 februari 2016

Een gebruiker van Funtapps heeft zich aangemeld als testpersoon voor de iPhone 7, maar ontdekte na het invullen van een vragenlijst dat hij onverwacht 14 euro per week moest betalen voor de diensten. Na het verzoek om de dienst te stoppen, ontving hij een bericht dat hij al 10 euro had uitgegeven aan het nummer 9520, wat hij niet had verwacht.

Mijn Klacht:

heb met mijn I-phone 6 ingetekend om testpersoon te zijn voor I-phone 7. Moest 4 vragen invullen en dan ok verzenden naar nr.9520. Onmiddellijk krijg ik antwoord dat ik de voor de diensten van funtapps 14€ per week moet betalen. Ik wist op geen manier, dat ik die dienst zou aangevraagd hebben, dus ik vraag onmiddellijk om te stoppen en daarvoor moest ik naar dat nummer stop zenden. Daarop krijg ik onmiddellijk een bericht dat ik 10€ gespendeerd heb aan het nr.9520

Gewenste Oplossing:

Graag had ik dit eerst en vooral openbaar aangeklaagd en op de 2de plaats wil ik de 10€ recupereren, want dit is diefstal

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM