Klacht: Prijsverschil online/winkel

ArendBrouwer1996 op 28 augustus 2020 over Foot Locker in de categorie Schoenenwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Schoenenwinkels
Status Open
Datum 28 augustus 2020

Een klant van Foot Locker in Arnhem ontdekte een schoen in de winkel voor €30, maar deze was niet beschikbaar in zijn maat. Na navraag bij het personeel bleek het niet mogelijk om de schoen te bestellen, terwijl dezelfde schoen online voor €109,99 beschikbaar was. De klant heeft geprobeerd contact op te nemen met de klantenservice om de schoen voor de lagere prijs te bestellen, maar heeft hierop al bijna twee maanden geen reactie ontvangen.

Mijn Klacht:

Bij Footlocker Arnhem een hele leuke schoen gezien voor €30 in de sale, maat was echter niet meer beschikbaar.. gevraagd aan het personeel of hij niet te bestellen was, na wat smoezen tegen elkaar gaven ze aan dat dit niet mogelijk was.. toen ik Savonds op de Footlocker site keek, stond exact dezelfde schoen voor €109,99 op de site. Hij was dus wel te bestellen.

Contact opgenomen met de klantenservice of ik de schoen nog voor die prijs kon bestellen, maar geen reactie gehad tot aan vandaag.. we zijn inmiddels bijna 2 maanden verder.

De prijsverschillen vind ik ten eerste belachelijk, en het is al helemaal absurd dat je 2 maanden moet wachten om contact te krijgen met de klantenservice. Slechte zaak.

Gewenste Oplossing:

Ik zou nog steeds graag het paar schoenen willen Bestellen Voor de sale prijs.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Foot Locker

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Foot Locker nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ArendBrouwer1996
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM