Klacht: Lay z Spa

Wandklok op 30 januari 2013 over Flex Trading Europe in de categorie Handelsondernemeing

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Status In behandeling
Datum 30 januari 2013

Een klant heeft op 21 maart 2012 een bedrag van 143,95 euro overgemaakt naar Flex Trading Europe voor de levering van een afdekzeil en een cover voor een Lay z Spa. Terwijl het afdekzeil in juni is geleverd, heeft de klant sindsdien geen informatie ontvangen over de cover, ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen. De klant vraagt om een snelle oplossing, aangezien de Spa momenteel niet bruikbaar is.

Mijn Klacht:

(Gebruik beschaafde taal en geen scheldwoorden. Ik heb op woensdag 21-03-2012 143,95 euro overgeboekt naar bankrekeningnummer 40.17.49.258 op naam van flex trading europe daarvoor zouden ze mij een afdekzeil van 39,00 euro en een cover voor lay z Spa van 100,00 euro leveren het afdekzeil is in de maand junie geleverd van de cover heb ik na verschillende telefoontjes niets meer gehoord al vanaf junie niet meer ze zijn moeilijk te bereiken en laten ons met een Spa zitten die niet meer te gebruiken is zorg snel voor een oplossing het is weer haast zomer

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als de cover zo snel mogelijk geleverd werd.of anders mijn geld maar terug neem contact met mij op .mob.06-53603261. Bij voorbaat mijn dank.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Flex Trading Europe in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM