Klacht: Klacht over bestelling via FLB-Mode

RickBoven op 06 december 2012 over FLB-Mode in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
āœ… Klacht opgelost op 26 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

Bedrag is teruggeboekt

Bedrijf FLB-Mode
Categorie Kledingwinkels
Status Opgelost
Datum 6 december 2012

Een klant heeft op 4 november 2012 een geurtje besteld bij FLB-Mode, maar na meer dan een maand nog steeds niets ontvangen. Er waren problemen met de website en het pakket was vertraagd, terwijl de track and trace niet functioneerde. FLB-Mode was bezig met een oplossing, maar de klant bleef ontevreden over de lange wachttijd.

Mijn Klacht:

Ik heb op 4-11-2012 een geurtje besteld via FLB-Mode. Na een dikke week had ik nog niks ontvangen, dus ben ik gaan mailen. Nu op dit moment nog steeds niks ontvangen..

– Er was een probleem met de website
– Het pakket was verlaat binnen gekomen bij hun.
– Pakket verzonden, geen wekende track and trace.
– Druk bezig met een oplossing.

Een maand en twee dagen later nog niks ontvangen.

Gewenste Oplossing:

Als het bedrijf telefonisch contact opneemt met mij wat ze tot nu toe steeds niet doen. Of het geurtje binnen twee werkdagen binnen of mijn geld terug binnen twee werkdagen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door FLB-Mode in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat FLB-Mode een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

FLB-Mode

Heeft op 26 februari 2013 om 18:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Bedrag is teruggeboekt

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM