Klacht: Veel attracties gesloten vanwege slecht weer

[email protected] op 11 maart 2019 over Efteling in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Efteling has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Efteling
Categorie Attractiepark
Status Open
Datum 11 maart 2019

Een gezin bezocht de Efteling op 10 maart 2019, maar veel attracties waren gesloten vanwege slecht weer, waaronder de achtbanen en het sprookjesbos. Dit leidde tot teleurstelling, aangezien de toegangsprijzen hoog zijn en zij niet snel een nieuw bezoek kunnen plannen. Ze vragen om een mogelijke vergoeding, zoals korting op een volgend bezoek.

Mijn Klacht:

Gisteren (10maart 2019) zijn we met het gezin naar de Efteling geweest. Nu bleek het weer zo heftig dat alle achtbanen, het sprookjesbos en de trein gesloten waren, kortom, bijna de helft van het park. Voor ons drieen behoorlijk balen, gezien de kaartjes toch behoorlijk duur zijn en we niet zomaar nog zo’n dagje weg kunnen betalen. We vroegen ons daarom af of we niet een soort vergoeding zouden kunnen krijgen, gezien dit vooraf ons niet bekend was? Bijvoorbeeld korting op een volgend bezoek? We horen heel graag iets van u, mvg familie Pouwels

Gewenste Oplossing:

Korting op een volgend bezoek?

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Efteling

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Efteling nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM