Klacht: Onacceptabele handelwijze beveiliging tegen een paar kinderen

NathalieVanDerVen op 31 maart 2023 over Efteling in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Efteling is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Efteling
Categorie Attractiepark
Status In behandeling
Datum 31 maart 2023

Tijdens een schoolreisje naar de Efteling werden vier kinderen van 10 jaar uit een attractie gehaald door de beveiliging, omdat ze het bootje lieten schommelen door vogels te voeden. De kinderen waren zich niet bewust van hun gedrag en kregen geen kans om hun versie van het verhaal te delen, voordat hen werd verteld de Efteling te verlaten, waarbij ook hun juf werd ingelicht.

Mijn Klacht:

Vandaag hadden onze kinderen van 10 jaar een schoolreisje naar de Efteling.

Met zijn vieren zijn ze in de Gondoletta’s geweest, waarbij het bootje blijkbaar is gaan schommelen, omdat er zwanen en ganzen tegenaan duwden, die afkwamen op de stukjes brood, die ze voor de vogels op de rand hadden gelegd.
Ze waren zich niet van enig kwaad bewust en hadden dus ook niet in de gaten, dat er door het personeel gewaarschuwd werd om te stoppen met schommelen.

Daarop zijn de kinderen door de beveiliging uit het bootje gehaald en is hen op niet mis te verstane wijze verteld, om de Efteling te verlaten, nadat ook de juf va school was ingelicht.

Los van het feit dat de kinderen geen enkele gelegenheid hebben gehad om hun kant van het verhaal te vertellen – namelijk dat ze zich er niet bewust van waren dat ze iets verkeerd deden – is de manier waarop ze door de beveiliging zijn toegesproken echt bij de konijnen af.

De beveiliging heeft de kinderen gevraagd of ze überhaupt kunnen zwemmen, waarop de kinderen ‘ja’ antwoordden,
Ik citeer de bizarre reactie van de beveiligers:
“Nee, want er zijn buizen daarbeneden, zodat je niet kunt zwemmen en je in tweeën wordt gescheurd. Als je ouders je straks op komen halen, willen ze een kind mee naar huis nemen en dat kan niet als je hier in twee stukken ligt te verdrinken”.

Wat ons betreft onacceptabel om iemand op deze manier aan te spreken, en zeker als het gaat om een paar kinderen van 10 jaar oud, die al geïntimideerd genoeg zijn, omdat ze door de beveiliging uit een bootje worden gehaald!

Gewenste Oplossing:

Excuses van de Efteling voor de handelwijze van de beveiligers en vrijkaartjes, zodat de kinderen hun Efteling-uitje kunnen inhalen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Efteling over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Efteling in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door NathalieVanDerVen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM