Klacht: Lange wachtrijen en gierige porties

user-1296900 op 03 oktober 2016 over Eazie in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Eazie
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 3 oktober 2016

Een klant ervaart lange wachttijden en kleine porties bij de Eazie in Zoetermeer, waar slechts één medewerker aan het wokken is terwijl er veel klanten in de rij staan. In vergelijking met de vestigingen in Den Haag, waar extra personeel wordt ingezet bij drukte en de porties groter zijn, is de klant teleurgesteld over de service en de sfeer in Zoetermeer. Daarnaast werkt het spaarprogramma niet naar behoren.

Mijn Klacht:

Zoals elk weekend probeer ik even een wok maaltijd te halen bij de Eazie in Zoetermeer. Voorheen was ik een vaste klant bij Eazie Den Haag(alle 3 de vestigingen). Helaas doet de Eazie in Zoetermeer onder aan de andere vestigingen. Er staan momenteel 14 mensen in de rij en er is maar 1 medewerker aan het wokken. In Den Haag is het gebruikelijk dat een extra medewerker gaat wokken bij drukte. Daarnaast zijn de porties erg gierig en werkt het punten spaarsysteem nog steeds niet! Ook zijn de medewerkers een stuk minder vrolijk dan in Den Haag en Leiden!! Erg jammer want dr vestiging Zoetermeer staat absoluut niet voor de kwaliteit wat ik van jullie gewent ben!

Gewenste Oplossing:

In Zoetermeer helaas tot nu toe geen 1 keer tevreden vertrokken!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM