Klacht: Haar in het eten en niet gevolgd aan wat de ik wilde

Lat1995 op 17 februari 2017 over Eazie in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Eazie
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 17 februari 2017

Na een lange schooldag bezocht een klant Eazie voor een maaltijd. Ondanks het verzoek om slechts een klein beetje black chilli saus, ontving de klant noedels met veel saus en kreeg geen nieuwe portie na het melden van het probleem. Daarnaast ontdekte de klant een haar in het eten.

Mijn Klacht:

Hoi,

Na een lange schooldag besloot ik om naar eazie te gaan om een hapje te eten. Bij mijn bestelling vertelde ik de cassiere dat ik maar een klein beetje Black chilli saus wilde. Zij heeft dit ook op het bonnetje geschreven. Vervolgens kreeg ik mijn noedels met heel veel black chilli saus. Toen ik het aangaf, kreeg ik geen nieuwe noedels maar werd er een dikke klodder zoetzure saus bovenop gegooid, wat vervolgens ook niet geroerd werd. Tot slot zat er een haar in mijn eten.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terugkrijg. 7,55.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM