Klacht: Pakket niet door douane

SheilaEngel op 12 april 2018 over Douane in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Douane is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Douane
Categorie Overheid
Status In behandeling
Datum 12 april 2018

Een consument heeft een klacht ingediend over een pakket dat op 18 april in Nederland is aangekomen, maar sindsdien vast lijkt te zitten bij de douane. Ondanks herhaaldelijke navraag bij zowel de douane als PostNL, heeft de consument geen duidelijkheid gekregen over de status van het pakket, terwijl vriendinnen die tegelijkertijd bestellingen plaatsten hun pakketten al hebben ontvangen.

Mijn Klacht:

Op 18-4 is er een pakket (jurk) aangekomen in Nederland uit Amerika. Prima te volgen met de tracking informatie vanuit de verkoper. Echter na 4x de melding gekregen te hebben dat mijn pakket in land van bestemming is aangekomen blijft het stil. Douane verwijst naar postnl en postnl naar de douane. Inmuddels is het 12 april en nog steeds geen helderheid over mijn pakket
2 vriendinnen hebben tegelijkertijd een bestelling geplaatst en zij hebben in de week van 21 maart hun bestellingen ontvangen

Gewenste Oplossing:

Duidelijkheid en het eindelijk migen ontvangen van mijn jurk

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Douane over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Douane in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM